Archív noviniek - Rok 2014

Vyberte rok, ktorého archív chcete zobraziť

Ochranková prvá na Veľkej cene Púchova

10.12.2014

Po dvoch druhých miestach v Trnave a Banskej Bystrici konečne Janka Ochrankova vystúpila na najvyšší stupienok na Veľkej cene Púchova v kategórii 9 ročných nádeji. Na druhom mieste sa umiestnila Erika Balážová a na treťom Maša Mošková, obe z Trenčína. Ďalšia Pretekárka KK Nove Mesto nad Vahom Anička Šimová skončila piata . V kategórii 10 ročných Liliana Plačková obsadila 11. Miesto, v kategórii mladších žiačok Simona Šimoníková skončila šiesta.

Znovu pódiové umiestnenia pre krasokorčuliarov z Nového Mesta

15.12.2014

Grand Prix Bratislava sa konala 13. a 14.12.2014 v krásnom prostredí štadióna Ondreja Nepelu – Slovnaft arény v Bratislave.

Nedeľný  program začali 9-ročné nádeje, kde sa opäť presadila Novomešťanka Janka Ochránková. Zvíťazila v osobnom rekorde 34,39 boda. Jej oddielová kolegyňa Anička Šimová skončila šiesta v štartovom poli 22 pretekárok z ČR a SR.

V nasledujúcej kategórii Nádeje 10 sa Lili Plačková umiestnila celkove desiata z 21 účastníčok.

Pretek sa nevydaril našim juniorom, Broňa Dobiášová skončila až siedma, keď medzi juniorkami vyhrala Američanka Vivian Le, a Jakub Kršňák tento raz podľahol svojmu rivalovi Marcovi Klepochovi z ŠKP Bratislava a skončil na druhom mieste.

Novomestskí krasokorčuliari úspešní na Grand Prix SNP v Banskej Bystrici

24.11.2014

52.rocnik medzinárodného preteku v krasokorčuľovaní Grand Prix SNP sa konal 21.-23.11.2014 na zrekonštruovanom banskobystrickom štadióne. Ako každý rok preteku sa zúčastnili aj zástupcovia Krasokorčuliarskeho klubu Nove Mesto nad Vahom.

V piatok mala súťažnú premiéru medzi 7-ročnými nádejami Ester Majerníková a umiestnila sa na 13. mieste z 21 štartujúcich.

V sobotu sme mali zastúpenie v kategórii Nádeje 9, kde sa Janka Ochránková umiestnila na 2. mieste po páde z axela. Anička Šimova sa dlho držala na pódiovom umiestnení, ale nakoniec ju na 4. miesto odsunula Tereza Fuchsova zo Žiliny.

V kategórii Nádeje 10 Lili Plačková obsadila veľmi slušné 9. miesto v štartovom poli 27 súťažiacich.

V mladších žiačkach sa Simona Šimoníková umiestnila na 6. mieste spomedzi 28 štartujúcich dievčat.

V nedeľu pretek vyvrcholil súťažou juniorov, kde nám najväčšiu radosť urobil svojim víťazstvom Jakub Kršňák, keď 9 bodovým rozdielom deklasoval svojho rivala Marca Klepocha z ŠKP Bratislava a navyše splnil nominačný bodový limit pre Medzinárodné majstrovstva SR dospelých.

Kompletné výsledky 52. ročníka GP Banská Bystrica nájdete tu: výsledky

Broňa Dobiášová úspešná na Leo Scheu Memorial v Grazi

19.11.2014

V Rakuskom Grazi sa 11.-14.11.2014 uskutočnil medzinárodný pretek Leo Scheu Memorial. V kategórii junioriek zabodovala novomestská pretekárka Broňa Dobiášová, keď sa umiestnila na 6. mieste v štartovom poli 45 pretekárok. Prvá bola L.J. Dastich z Nemecka, druhá J. Byun z Koreje a tretia A. Dusková z Česka.

Blahoželáme Jakubovi Kršňákovi a Janke Ochránkovej k pódiovému umiestneniu na medzinárodných pretekoch Tirnavia Edea Ice Cup 2014!

26.10.2014

Tešíme sa z veľmi dobrých výkonov našich pretekárov na 7. ročníku TEIC: Naše 9 ročné nádeje veľmi dobre obstáli v konkurencii 27 pretekárok z 5 štátov : Janka Ochránková sa umiestnila na 2. mieste  a Anička Šimová na 5. mieste. Mladšia žiačka Simona Šimoníková obsadila 13. miesto v konkurencii 28 pretekárok z 8 štátov. Veľkú radosť nám urobil Jakub Kršňák, ktorý  v silne obsadenej súťaži juniorov obsadil 3. miesto!

Naši pretekári na 22. Ondrej Nepela Trophy

22.10.2014

Na najvýznamnejšom krasokorčuliarskom podujatí na Slovensku – 22. ročníku Memoriálu Ondreja Nepelu, ktorý sa uskutočnil v Bratislave 2.- 4.10.2014, hájili farby Slovenska aj dvaja pretekári KK Nové Mesto nad Váhom: Bronislava Dobiášová a Jakub Kršňák.

V silnej medzinárodnej konkurencii 16 žien z 11 krajín sa Broňa umiestnila na 10.mieste s bodovým ziskom 124,42 bodu. Víťazkou sa stala Roberta Rodeghiero z Talianska pred Švédkou Joshi Helgesson  a Ashley  Cain z USA.

Ešte iba 15-ročný Jakub Kršňák medzi mužmi obsadil posledné 7.miesto, zvíťazil Stephen Carriere z USA pred Joe Sin Kimom z Južnej Kóreje a Rusom Gordejom Gorškovom.

Naši pretekári na Junior Grand Prix 2014

22.10.2014

Na základe výsledkov previerok výkonnosti reprezentantov SR boli Slovenským krasokorčuliarskym zväzom do série Junior Grand Prix 2014 nominovaní dvaja pretekári KK Nové Mesto nad Váhom : Broňa Dobiášová a Jakub Kršňák

16-ročná Broňa Dobiášová sa zúčastnila JGP Ostrava 3.-7.9.2014, kde obsadila 16.miesto z 28 štartujúcich a na JGP Tallin 24.-28.9: sa umiestnila na 17.mieste /31 štarujúcich/

15-ročný Jakub Kršňák na JGP Ljubljana 27.-31.8. obsadil 18.miesto a na JGP Tallin 26.miesto.